Pracovní zkušenost - Tulia Zanzibar Unique Beach Resort část 1.

2. června 2017 v 20:02 | Petr Roškota |  Pracovní zkušenost - Tulia Zanzibar Unique Beach Resort
V poslední době se mě hodně z vás ptá, jaké to vlastně je cestovat a pracovat v různých destinacích. Pokud bych měl být hodně stručný - je to SUPER! Poznáváte nové kultury, prostředí, učíte se spoustu nových věcí a především navazujete kontakty po celém světě - jelikož mnoho z těch, které poznáte, se opět někam ve světě přestěhují a rázem máte kontakty a přátelé na druhém konci světa. Není to život na pořád, ale podle mého názoru minimálně do 30 let je skvělé si takhle rozšířit obzory, nabrat pracovní zkušenosti a mohu také prozradit, že vaše cena se na českém trhu práce zněkolinásobí.

Ovšem ne vždy je každá zahraniční pracovní příležitost výhodná a bohužel i já jsem na takovou narazil, v resortu Tulia Zanzibar Unique Beach Resort. Je důležité si řict, že článek nemá nikoho zesměšnit nebo pomluvit, pouze slouží jako informační (varovný) zdroj pro případné budoucí pracovní adepty, kteří by mohli být nalákáni odletět do Afriky. Také je důležité sledovat finanční částky, aby vlastně bylo jasné kolik si můžete vydělat (nebo prodělat).

V krátkosti o mě, mám za sebou 10 let zkušenosti v hotelnictví, především z jednoho z nejlepších hotelových řetězců světa, a to z různých destinací (zaměření výhradně na gastronomii - restaurace, bary, apod.). Měl jsem chuť vyzkoušet něco trochu nového a tak jsem hledal pracovní příležitosti na českých serverech. Našel jsem nabídku manažerské pozice do resortu na Zanzibaru a velmi mě nadchlo, že majitelé i management jsou češi. A ano, tak jako češi ve větší míře umí prasit restaurace a mají různé kolotočářské praktiky, tak ani resort na Zanzibaru nezůstal ušetřen, ale nebudu předbíhat událostem :)

Po několika dnech mé odpovědi na inzerát jsem obdržel e-mail, že vybrali 5 uchazečů z 60 a já jsem jedním z nich. Poslali základní informace o tom co je potřeba před cestou zařídit, a mimo jiné také mé ohodnocení 20.000 CZK na první tři měsíce (pozn.: v resortech máte ubytování, jídlo, pití, apod. zdarma - proto jsou výplaty nižší, ale celou částku ušetříte). S nabídkou jsem tedy souhlasil, i když finančně to je nabídka podprůměrná než co se ve světě vydělává a na co jsem byl zvyklý, ale i tak jsem se rozhodl, že bych práci v této lokalitě rád vyzkoušel.
Následoval tedy pohovor s Operations Managerkou, která byla zrovna v ČR a tak vše mohlo proběhnout osobně. Pohovor probíhal tak jak jsem byl zvyklý z jiných míst a samozřejmě bylo potřeba si říct, že práce v resortu je jiná než ve městě. Naštěstí už jsem takovou zkušenost měl, takže jsem neměl obavy a věděl jsem co očekávat. Nicméně nejpodivnější část celého pohovoru nastala, když jsem zjistil že Operations Managerka byla v resortu pouze na týdenní dovolené, nikdy tam nepracovala a aby toho nebylo málo, vysvětlovala mi, že její přítel je kamarád ředitele resortu, ale do té funkce se dostala jen díky svým zkušenostem. Tohle bych si tedy netroufnul ani já:) Pohovor byl u konce a my se rozloučili.
Ve stejný den kolem 22. hodiny mi volal jeden z majitelů a vysvětloval mi, že pokud mohu dorazit do resortu do dvou týdnu, budu přijat na tuto pozici. Věděl jsem, že to bude velmi na těsno vše zařídit pro odjezd do této lokace (očkování, zubař, pojišťovna, atd.), ale s nabídkou jsem souhlasil. Takže YES!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama